Asay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Asay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, özel ilgiye ihtiyaç duyan çocuklara ve velilerine hizmet vermek amacıyla Bursa eğitim sektöründe faaliyet gösteren, aynı zamanda da ülkemizin en prestijli işletmelerini bir çatı altında toplayan birmilyonnokta.com platformunun üyelerinden biridir. Otizm rahatsızlığı başta olmak üzere, yalnızca konuşma zorluğu çeken veya fiziksel engellere sahip çocuklara da hizmet vermek için kurulan merkez, aynı zamanda ebeveynlere de rehberlik ve danışmanlık yapmaktadır.

Dünya genelinde yaşayan insan nüfusunun 1000’de 1-2 arasında kısmının doğuştan sahip olduğu otizm rahatsızlığının sebebi hala anlaşılamadığından dolayı, bilinen bir tedavisi olmamakla birlikte, yeterli eğitim ve sağlıklı bir terapi ile bu bireylerin birçoğu sağlıklı hayatlar sürdürebilmektedirler. Otizm birey özelinde bir rahatsızlık olduğu ve her bireyin ve çevresinin farklı olduğu için, uygulanacak terapilerde birey için özel olarak seçilir. Bundan dolayı sabit bir terapisi olmayan bu durumda, doktorların, ailenin ve çevresinin yaklaşımı, tecrübe ve sabırları çok önemlidir.

Müşterilerine fizik tedavi, farklı terapiler konusunda hizmet veren Asay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Nilüfer’de bulunan merkezinde özel ilgiye ihtiyaç duyan bütün çocuklara ve ailelerine hizmet sunmaktadır. Bu çocukların sağlıklı bir çocukluk ve ardından ergenlik ve yetişkinlik geçirmeleri için faaliyet gösteren rehabilitasyon merkezi, aynı zamanda çocuk sahibi çiftlere terapi ve psikolojik destek de sağlamaktadır. Ülkemizde farkındalığın yeni yeni oluştuğu bu alanda müşterilerinden sürekli dönüşler alan merkez, dünyada yaşanan yenilikleri de takip ederek kendi terapilerine de uygulamaktadır.